Диво тай годі – в нашім садочку

Зліпили із снігу сніжну бабу отаку16

Тема: «Пригоди Сніговика у зимовому лісі»

Мета:

Музично-ритмічні рухи:

розвивати статичну і динамічну координацію;

нормалізувати м’язовий тонус;

активізувати відчуття ритму;

розвивати музичний слух та пам’ять.

Слухання музики:

ознайомити дітей із музичними та поетичними творами, що передають картини зими;

вчити дітей уважно слухати та аналізувати музичний твір;

виховувати любов до музики, до природи.

Співи:

формувати вокально-хорові та ритмічно-музичні навички;

розвивати ритмічний слух;

розвивати музичний слух та пам’ять.

Музичний матеріал:

Фонограма з неодноразовим чергуванням двох музичних уривків контрастного характеру;

аудиозапис п’єси «Вальс» Франца Шуберта;

пісня «Здрастуй зимонько-зима» сл.Т.Волгіної, муз.А.Філіпенка.

«Танець — гра зі сніжками» сл. І муз. Ю.Михайленко.

фонограма з чотирьох музичних уривків контрастного характеру.

Обладнання:

штучні дерева у зимовому вбранні;

ілюстрації картин із зображенням пейзажів зимового лісу:

  • «Зимове поле» Ковальчук С.В;
  • «Зимовий пейзаж» Янулевич Г;
  • «Зимовий ставок» Кулагін О.Д.

іграшки: Зайчик, Лисичка, Білка, Вовк;

штучні сніжки;

музичний інструмент;

Хід заняття

Діти заходять до зали під мелодію пісні «Зима». муз. Л. Дичко

Музичне привітання «Добрий день»

Музичний керівник загадує дітям загадку:

Музичний керівник:

Прийшла до нас бабуся

У білому кожусі

Поля причепурила

Пухнастим снігом вкрила

Відгадайте, хто вона?

Ця бабуся чарівна

Діти:

Зима.

Музичний керівник: Сьогодні діти, як ви здогадалися, йде мова про зиму. Скажіть мені малята як можна описати цю чарівну пору року?

(Відповіді дітей)

Музичний керівник:

Здається, до нас хтось поспішає

(З’являється Сніговик).

Сніговик:

Я веселий Сніговик

Зліплений зі снігу

І стою я у дворі

Дітворі на втіху.

Сніговик:

Мені стало сумно стояти одному у дворі і тому я вирішив завітати до вас у садочок. Малята, я хочу запросити вас у подорож до зимового лісу, щоб ви побачили його неповторну красу. Згодні малята?Якщо так, то я пропоную усім стати на уявні лижі і вирушити у путь, а дорогою я розповім вам які бувають зимові розваги.

Музичний керівник:

Дітки, давайте разом із Сніговиком помандруємо зимовими стежками.

Дивіться на Сніговика та повторюйте рухи.

Виконується музично ритмічна вправа «Зимова мандрівка»

Хай зима собі лютує ще й морозом дише

Наші діточки мандрують по сніжку на лижах

(імітують рух на уявних лижах)

Наші хлопчики й дівчатка весело гуляли

Своїх друзів на санчатах весело катали

(вишиковуються один за одним,біжать «змійкою»)

Музичний керівник:

Ось ми вже у зимовому лісі. Погляньте діти, тут справжня краса.

А ще нас тут зустрічають лісові мешканці.

(Музичний керівник звертає увагу дітей на іграшкових звірят (Білочка, Лисичка, Зайчик, Вовк). Здається у звірят замерзли лапки і вони хочуть трішки потанцювати.

Виконується вправа на відчуття характеру музики: «Хто як танцює?»

Звучить фонограма із чотирьох музичних уривків контрастного характеру, які передають образи звірят.

Діти рухами передають характер музики.

Музичний керівник: Про чарівницю зиму поети написали багато віршів, художники –картин, композитори – музичних творів. Діти, давайте відпочинемо і переглянемо зимові пейзажі, які у своїх картинах зобразили художники.

Діти переглядають ілюстрації картин:

  • «Зимове поле» Ковальчук. С.В;
  • «Зимовий пейзаж» Янулевич Г.
  • «Зимовий ставок» Кулагін О.Д.

Музичний керівник:

А зараз я пропоную вам послухати музику і відповісти, які почуття вона у вас викликає.

(Діти прослуховуюсь «Вальс» Ф.Шуберта, висловлюють свої почуття)

Музичний керівник:

Діти, а давайте заспіваємо нашому гостю Сніговичку веселу пісеньку про зиму.

(Діти виконують пісню «Здрастуй, зимонько-зима» сл.Т.Волгіної, муз.А.Філіпенка.)

В полі віхола гуде,-

Біла зимонька іде:

Сипле, мов з рукава,

Чарівниця снігова!

Здрастуй, зимонько-зима!

Всі ми раді не дарма,

Бо сніжком у дворі

Час погратись дітворі!

Музичний керівник: Сніговичку, тобі сподобалося як співали наші дітки?

Сніговик:

Дуже сподобалося, а ще у мене є для вас зимовий подарунок – це сніжки, які діти дуже люблять ліпити взимку. Давайте разом з вами потанцюємо і пограємо із цими чудовими сніжками.

(Сніговик роздає дітям штучні сніжки.)

Діти виконують «Танець-гру зі сніжками» сл. і муз. Ю.Михайленко.

(Діти утворюють коло тримаючи сніжку у руці)

Ми зі сніжками танцюєм,

Бо настав зимовий час.

Ми швидесенько тупцюєм, (Діти дріботять ніжками)

Щоб не змерзли ніжки в нас.

Ми додолу покладемо

Сніжки легкі і пухкі (Кладуть сніжки на підлогу)

Та й побігаєм навколо, (Кружляють навколо сніжок)

Як сніжиночки легкі.

Покружляємо тихенько

Ми із сніжками вгорі. (Кружляють навколо себе піднімаючи сніжку вгору)

Ой як гарно їх ліпити (Імітують ліплення сніжки)

Взимку дітям у дворі.

А тепер за спину треба

Наші сніжки заховать. (Ховають сніжку за спину)

Потім кинемо до неба- (Підкидують сніжку вгору)

Хай летять вони, летять.

Музичний керівник:

А тепер пограємо у цікаву музичну гру «Сонечко і завірюха»

Звучить фонограма у якій неодноразово чергуються два музичні уривки контрастного характеру .

Уривок із музикою бадьорого, веселого характеру символізує образ сонечка, а уривок із музикою стрімкого, бурхливого характеру – образ завірюхи.

Музичний керівник:

Сніговичку, а ти любиш сонечко?

Сніговичок:

Так,я люблю сонечко,але я дуже боюся його промінців.

Музичний керівник:

Дітки, а давайте побачимо, що може трапитися з нашим Сніговиком, якщо на нього потраплять сонячні промінці.

(Проводиться дослідницька гра «Передай льодинку»)

Діти діляться на дві команди і під музику передають один одному по колу шматочок льоду.

Виграє команда у якої швидше зникне в руках лід.

Сніговик:

Так, дітки, вірно від сонячних променів та тепла я можу розтанути і перетворитися на струмочок,тому я живу лише взимку.

Музичний керівник:

Діти, наша подорож зимовим лісом добігає кінця, тож настав час подякувати Сніговичку за чудову подорож і попрощатися з ним.

А нам час вирушати до дитячого садочка.

(Діти прощаються з Сніговиком)

А щоб ми швидше «перелетіли» з лісу у дитячий садок пропоную всім перетворитися на маленьких сніжинок.

(під музику «Вальс» Ф. Шуберта діти, як сніжинки кружляють залою, із закінченням музики по черзі виходять із зали і повертаються до групи)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 1 =